Piętnasty rok online |  Największa liga typerów! |  Typuj mecze za darmo!  | Wygrywaj naprawdę! |  Przyznaliśmy już 12 033 nagród za 566 766 pln!
liga typerow

Liga austriacka tabelaLiga austriacka Wyniki z ostatniej kolejki

Liga austriacka Terminarz spotkań

Liga austriacka Typy

Aktualne typy na ten tydzień z Liga austriacka znajdziesz na naszym forum - kliknij tutaj

Liga austriacka - Ciekawoski

Liga austriacka bardzo przypomina ligę swoich sąsiadów – Szwajcarów. Zwana również Österreichische Fußball-Bundesliga, T-Mobile Bundesliga lub po prostu austriacką Bundesligą również składa się z 10 drużyn, które co sezon grają cztery spotkania każdy z każdym w systemie jesień/wiosna. Po tym okresie zostaje wyłoniony mistrz kraju oraz jeden spadkowicz.

Pierwszy sezon, w którym rozegrane zostały rozgrywki, to 1911/1912 (mimo, że wcześniej nieoficjalnie i nieligowo również grano). Mistrzem wtedy został Rapid Wiedeń. Od tego czasu rozgrywki prowadzone są rokrocznie, bez żadnych przerw, a jedyne zmiany jakie im towarzyszą to zmiany nazwy. Kolejno od Erste Klasse, poprzez I. Liga, Nationalliga, Gauliga Ostmark, Staatsliga, 1. Division aż po Bundesligę.

W rankingu krajowym UEFA liga austriacka zajmuje bardzo niebezpieczną, piętnastą pozycję. Wprawdzie premiuje ona dwie austriackie drużyny do gry w Lidze Mistrzów oraz trzy do udziału w Lidze Europy, ale przewaga nad szesnastym Izraelem jest minimalna. A szesnaste miejsce, to jeden zespól w Lidze Mistrzów mniej.

Ligę austriacką, począwszy od jej założenia, wygrywało szesnaście zespołów. Ciężko więc mówić o dominacji totalnej, ale 32 tytuły mistrzowskie Rapidu Wiedeń oraz 24 mistrzostwa Austrii Wiedeń dają jednak obraz pewnej dominacji. Trzeci w kolejce jest klub, który dwukrotnie zmieniał nazwę - FC Wacker Innsbruck / FC Swarovski Tirol / FC Tirol Innsbruck – z dziesięcioma wygranymi.

Dziesięciu najlepszych strzelców w historii ligi austriackiej jest… Austriakami. Lideruje im Robert Dienst z 323 bramkami. Drugi jest Hans Krankl z zaledwie trzema golami mniej, a podium zamyka Franz Binder, który strzelił 298 bramek.

Przewiń stronę wyżej by zobaczyć jak wygląda aktualna tabela ligi austriackiej oraz szczegółowy terminarz nadchodzących meczów i ostatnie wyniki.