Piętnasty rok online |  Największa liga typerów! |  Typuj mecze za darmo!  | Wygrywaj naprawdę! |  Przyznaliśmy już 12 033 nagród za 566 766 pln!
liga typerow

Liga chorwacka tabelaLiga chorwacka Wyniki z ostatniej kolejki

Liga chorwacka Terminarz spotkań

Liga chorwacka Typy

Aktualne typy na ten tydzień z Liga chorwacka znajdziesz na naszym forum - kliknij tutaj

Liga chorwacka - Ciekawoski

Trudno w to uwierzyć, ale liga chorwacka w krajowym rankingu UEFA jest za Polską! Jedną pozycję, ale jednak za nami. Ponadto w zasadzie sezon w sezon osiągamy lepsze wyniki, więc nie zanosi się na wymianę pozycji. Liga chorwacka w rankingu tym zajmuje 21. Miejsce. Pozwala to na występ czterech chorwackich drużyn w europejskich pucharach. Mistrz kraju gra w rozgrywkach Ligi Mistrzów, a kolejne trzy drużyny w Lidze Europy.

Liga chorwacka, oficjalnie zwana od sponsora T-Com Prva HNL, jest stosunkowo młodą ligą. Pierwszy sezon rozegrano w 1992 roku, a łącznie odbyły się na razie tylko 22 sezony.

Trudno również o bardziej zdominowaną ligę niż liga chorwacka. W przeciągu owych 22 sezonów aż piętnaście tytułów mistrzowskich zdobyło Dinamo Zagrzeb (aktualnie ma serię ośmiu zwycięstw z rzędu). Drugi zespół, który szczególnie na początku rozgrywek ligowych dotrzymywał Dinamu kroku, to Hajduk Split z sześcioma tytułami mistrzowskimi. Oprócz powyższej dwójki tylko raz inny zespół zdobywał trofeum. Było to w sezonie 2001/2002, gdy ligę wygrał NK Zagrzeb.

Tabela ligi chorwackiej składa się od sezonu 2013/2014 z dziesięciu drużyn. Każdy zespół mierzy się z pozostałymi trzy razy, a więc terminarz ligi chorwackiej obejmuje 27 kolejek. Po każdym sezonie wyłoniony zostaje mistrz Chorwacji jeden spadkowicz oraz jeden zespół, który weźmie udział w barażu o utrzymanie z drugim zespołem drugiej ligi.

Liderem wszystkich 22 sezonów klasyfikacji strzelców ligi chorwackiej jest Davor Vugrinec z 136 golami na koncie. Co ważne jest on ciągle czynnym zawodnikiem i rekord ten może pobić. Drugie miejsce zajmuje Igor Cvitanović ze 126 bramkami, a trzeci jest Joško Popović, który strzelił 111 goli w historii.

Przewiń stronę wyżej by zobaczyć jak wygląda aktualna tabela ligi chorwackiej oraz szczegółowy terminarz nadchodzących meczów i ostatnie wyniki.