Piętnasty rok online |  Największa liga typerów! |  Typuj mecze za darmo!  | Wygrywaj naprawdę! |  Przyznaliśmy już 12 033 nagród za 566 766 pln!
liga typerow

Liga francuska tabelaLiga francuska Wyniki z ostatniej kolejki

Liga francuska Terminarz spotkań

Liga francuska Typy

Aktualne typy na ten tydzień z Liga francuska znajdziesz na naszym forum - kliknij tutaj

Liga francuska - Ciekawoski

Liga francuska ostatnimi laty bardzo zyskuje na popularności. I chociaż zajmuje dopiero szóste miejsce w klubowym rankingu UEFA ze współczynnikiem 48,666, to do kolejnych lig portugalskiej i włoskiej niewiele traci. Szóste miejsce w tym rankingu pozwala wystawiać Francuzom 3 drużyny w rozgrywkach Ligi Mistrzów i trzy w rozgrywkach Ligi Europy.

Miejsce te prawdopodobnie zostanie poprawione w najbliższych latach. Jeszcze niedawno Francja była uznawana za słaby kraj piłkarski (chodzi tu o terminarz ligowy, a nie reprezentację, która w turniejach świetnie sobie radziła). Zmienić to jednak powinny niedawne inwestycje zagraniczne we francuskie kluby, które nie tylko powinny przełożyć się na lepsze wyniki na arenie międzynarodowej, ale już się przełożyły na wielkie nazwiska grające we Francji. Jak na przykład Ibrahimovic czy Beckham w PSG.

Wielkich ruchów transferowych na razie nie wstrzymały gigantyczne podatki dochodowe. Pensje piłkarzy są na tyle wygórowane, że opłaca im się zasilać skarb państwa ogromnymi kwotami.

Ligue 1 rozgrywane jest rokrocznie (z przerwą na drugą wojnę światową) od sezonu 1932/1933. W tabeli ligi francuskiej znajdziemy 20 zespołów, z których trzy najsłabsze spadają do niższej klasy rozgrywkowej. Terminarz ma 38 kolejek.

Mało kto poprawnie odpowie na pytanie o najbardziej utytułowany klub francuski. Nie dziwi to gdyż zespół ten, a jest nim AS Saint-Étienne, ostatni tytuł mistrzowski wywalczył w sezonie 1980/1981! Ciężko o podobny przypadek w piłkarskim świecie. AS Saint-Étienne łącznie wygrywał ligę francuską 10 razy, druga Olympique Marsylia 9 razy, a trzecie Nantes 8. Ligue 1 jest też w ogóle nie zdominowaną ligą, a pierwsze miejsce zajmowało aż 19 różnych klubów. Co ciekawe niedawna rewelacyjna seria Lyonu – siedem tytułów mistrzowskich z rzędu – to były jedyne tytuły tego klubu w historii!

Przewiń stronę wyżej by zobaczyć jak wygląda aktualna tabela ligi francuskiej oraz szczegółowy terminarz nadchodzących meczów i ostatnie wyniki.